• +90 262 643 33 36
 • info@sahinay.com
 • Hüseyin Şahingöz tarafından 1972 yılında Şahingöz Makina adı altında kurulan firmamız, 1999 yılında ismini Şahinay Makina olarak yenilemiş ve “önce kalite, önce güven ve önce hizmet” ilkesiyle büyüme yoluna adım atmıştır. Dilovası İmes Organize Sanayi Bölgesinde 4000 m2 kapalı alanda 32 personelle ayda 220 ton sac işleme kapasitesine sahip Şahinay Makina , sac, metal şekillendirme ve kalıplama konusunda sektöründe lider firmalara hizmet vermeye devam etmektedir.

  Her geçen gün emin adımlarla büyümeye devam eden firmamız, müşterinin değer yargılarına sahip çıkarak, gelişen dünya ve teknolojiye paralel olarak değişen müşteri taleplerine hızlı iş gücüyle cevap vermektedir.

  Üretim, özel sipariş, zamanında teslim konularında en yüksek kaliteyi sağlamak için Kalite Yönetim Sistemi (IATF 16949:2016 ve ISO 9001:2015) süreçlerini uygulamakta olan Şahinay Makina, kurulduğu günden bu yana, Türk sanayisinde hizmet veren ve işinde kalite bilincini en üst düzeyde tutan firmalarla çalışmanın verdiği sorumluluk ve bilinçle sürekli gelişmeyi ve büyümeyi kendine amaç edinmektedir.

  Türkiye’de kadın istihdamında son zamanlarda görülen artışa rağmen, hala geliştirilmesi ve uygulanması için sistematik ve kapsamlı cinsiyete duyarlı istihdam politikasına yönelik güçlü bir ihtiyaç bulunmaktadır. Bu sebeple firmamız, toplumsal cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadele etmeyi kendine amaç edinmiştir. Şu anda firmamız %37 kadın çalışan oranıyla kadın istihdamını desteklemektedir.

  “Bir araya gelmek başlangıçtır. Bir arada durabilmek ilerlemedir. Birlikte çalışmak başarıdır.”

  Henry Ford